Výcvik motoráři

Zveřejněno: čtvrtek 26. březen 2015

Nabízíme výcvik pro získání pilotního průkazu privátního pilota – PPL(A)

Určitě již víte, že patříme mezi největší aerokluby v ČR a nabízíme cenově nejvýhodnější výcvik PPL(A) díky mimořádně silnému zázemí (moderní letadla, odborný personál, řízené letiště). Mimo to nabízíme výcvik pilota kluzáků (GLD) a další pokračovací výcvik motorového pilota (vlekař, noční létání, atd.).

VLAV  GKAV  GKA noc

 

Teoretický výcvik

Výcvik začíná teoretickou výukou v rozsahu 40 hodin, která se skládá z následujíchch předmětů:  letecký zákon, všeobecné znalosti letadla, plánování a provedení letu, lidská výkonnost a omezení, meteorologie, navigace, provozní postupy, základy letu a komunikace.

Praktický výcvik

Po absolvování teorie se přejde k praktickému výcviku, který obsahuje alespoň 45 letových hodin. Výcvik provádíme na moderním EV-97 VLA a následným pokračováním na letounu Cessna 172. V počátcích výcviku budete létat v okolí letiště v Kunovicích, se zdokonalováním vašich schopností budete v rámci výcviku létat i navigační lety v rámci celé ČR a pokud budete mít zkoušku z angličtiny, jsou možné i zahraniční lety. Na jiných letištích budete také přistávat, abyste byli připraveni na bezpečné samostatné létání, ať již poletíte kamkoli.

Před prvním sólo letem žák musí být držitelem minimálně omezeného průkazu radiotelefonisty vydaný Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) a absolvovat zdravotní prohlídku na Ústavu leteckého zdravotnictví (ÚLZ).

 

Teoretická zkouška

Před praktickou zkouškou je potřeba úspěšně absolvovat teoretickou zkoušku PPL(A) na Úřadu pro civilní letectví (ÚCL). 

Praktická zkouška

Praktickou zkouškou končí váš pilotní výcvik a po zdařilém absolvování budete držitelé licence privátního pilota – Private Pilot Licence - PPL(A). Praktická zkouška spočívá v provedení navigačního letu pod dohledem inspektora ÚCL. Hodnotí se všechny aspekty letu – navigační příprava, příprava letounu, radiokomunikace, vaše teoretické znalosti (občasný dotaz během letu) a samozřejmě samotná pilotáž.

 

Doporučené vybavení

Učební materiály jsou snadno dostupné – po poradě s instruktorem vyberete nejvhodnější materiály právě pro vás. Nezbytnými položkami jsou navigační pomůcky – mapa, navigační trojúhelník, atd. Ačkoli to není nezbytně nutné, doporučujeme také zakoupit vlastní sluchátka.

Zobrazení: 9693