Často kladené dotazy

Zveřejněno: pondělí 13. duben 2015

Kdy se mohu přijít proletět?

Lety pro veřejnost na letounech Cessna létáme od dubna do konce října o víkendech a svátcích od 9:30  do západu slunce -  za příznivého počasí (bez deště a silného větru). Lety na kluzácích, motorových kluzácích a lety Letcem na zkoušku létáme pouze ve stanovených dnech dle rozpisu.

 

Kde mohu let zakoupit?

Letenku je možné zakoupit předem v e-shopu, nebo před letem přímo v aeroklubu v restauraci OK-BAR (platba v pouze hotovosti).

 

Je nutné/vhodné termín letu rezervovat?

Termín letu není třeba obvykle předem rezervovat, stačí se dostavit ve výše uvedených dnech, kdy lety pro veřenost provádíme. Prosíme, kontaktujte nás e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na tel. 572 537 330 pokud si přejete provést let jindy nebo chcete provést rezervaci na přesný čas.

 

Co obsahuje let Letcem na zkoušku, jak se liší od letů pro veřejnost?

Těmito lety se vám snažíme přiblížit povinnosti každého pilota a ne pouze sdílet krásu a pocity letu. Na úvod s vámi zkušený instruktor provede pozemní a navigační přípravu k letu a vykonáte předletovou kontrolu letadla. Během letu si pak budete moci s instruktorem vyzkoušet řízení letadla či úlohu druhého pilota. Poletí s vámi další dvě osoby, takže můžete pozorovat počínání vašich kolegů, nebo se jen tak kochat krajinou pod vámi. Po přistání v Kunovicích následuje poletový rozbor a předání certifikátu o absolvování letu. Cena za tento let zahrnuje všechny výše uvedené aktivity před letem i po letu a je za osobu – lety se provádějí při plném obsazení letadla (nebo zakoupení 3 poukazů).

 

Cena za let letadlem Cessna je za osobu, nebo za celé letadlo?

Cena za let letadlem Cessna je za celé letadlo. Je tedy na vás kolik vás poletí. Maximální kapacita letadla jsou 3 osoby (+pilot).Můžete letět sami, ve dvojici, nebo ve třech – při respektování hmotnostních omezení.

 

Mohu  si trasu letu zvolit?

Pro letadla Cessna a motorizovaný kluzák vám nabízíme  hned několik tras v rámci vámi zvolené délky letu - konečná trasa letu je vždy po dohodě mezi vámi a pilotem Let větroněm je omezen pouze na okolí letiště. 

 

Jako dlouho mohu letět ?

Maximální doba letu pro motorová letadla a motorizovaný kluzák je omezena pouze vytrvalosti letadla (objemem palivových nádrží) - Cessna 4 hodiny, mot. kluzák 3 hod.  Máme ale vyzkoušeno, že lety delší než hodinu už se obvykle stávají nudnými. Stejně tak nedoporučujeme lety kratší než 20 minut  - více času strávíte na zemi pojížděním na vzletovou a přistávací dráhu než vlastním letem. 

 

Mohu za letu fotografovat/filmovat?

Dokonce musíte! ;-) V dobách nedávno minulých bylo fotografování z letadla přísně zakázáno, ale toto dnes již neplatí a tak si můžete fotografovat či natáčet dle libosti.

 

Mohu mít za letu zapnutý mobil?

Můžete, i když musíte počítat s hladinou hluku, která vám neumožňuje pohodlně telefonování.

 

Mohu si za letu vyzkoušet řízení letadla?

Pro vyzkoušení si řízení letadla je určena akce Letcem na zkoušku, nikoliv lety pro veřejnost.

 

Vlastníme dárkový poukaz s krátkou délkou letu. Je možné délku letu prodloužit?

Prodloužení letu není žádný problém. Po přistání rozdíl v délce letu doplatíte v restauraci OK-BAR.

 

Je možné druh letu na našem dárkovém poukazu vyměnit za jiný?

Ano je to možné v rámci ceny již zakoupeného poukazu. Případný rozdíl je možné doplatit v restauraci OK-BAR.

 

Let pro veřejnost chci věnovat jako dárek. Jemožné k letu vystavit dárkový poukaz?

Ano. Dárkový poukaz Vám rádi vystavíme.

 

Jak mohu dárkový poukaz zakoupit?

Dárkový poukaz je možné zakoupit dvěma způsoby: osobním převzetím v aeroklubu (platba v hotovosti) nebo vám poukaz zašleme domů poštou s platbou na dobírku (poštovné 120Kč).

 

Jaká je platnost Dárkového poukazu?

Pokud dárkový poukaz koupíte v období od ledna do srpna má dárkový poukaz platnost 6 měsíců od data prodeje. Při nákupu od září do prosince má poukaz platnost 9 měsíců od data prodeje.

Zobrazení: 8249